Ten niepewny czas, który zdecydowanie nas ogranicza, można efektywnie wykorzystać. Jeżeli szukacie nowych wyzwań, przygotowaliśmy dla was wybór konkursów artystycznych o zasięgu międzynarodowym, które obejmują wiele ciekawych dyscyplin i technik. Warto zapoznać się z naszą listą, ponieważ czekają na was wysokie nagrody pieniężne. Pamiętajcie, że niektóre nabory kończą się już wkrótce, dlatego też radzimy wam aplikować już teraz.

Allegro Prize

Nagrody: Łączna pula nagród 50.000 PLN (w tym: 35.000 PLN, 10.000 PLN oraz 5.000 PLN). Jury przyzna również 10 wyróżnień.

Opłata wpisowa: BRAK

Dla kogo? Dla artystów sztuk wizualnych wszystkich dyscyplin. Regulamin konkursu nie przewiduje żadnych ograniczeń wiekowych ani terytorialnych.

Termin zakończenia: 10 listopada 2020

Inicjatorami pierwszej edycji konkursu „Allegro Prize” są Allegro - największa polska platforma e-commerce i Contemporary Lynx - magazyn o sztuce. Organizatorzy chcą odkryć nowe talenty, wesprzeć finansowo najbardziej utalentowanych oraz dać artystom możliwość zaprezentowania swoich prac na niespotykaną dotąd skalę. Dzięki temu konkursowi miłośnicy sztuki, kuratorzy, kolekcjonerzy i właściciele galerii z całego świata mogą zapoznać się z pracami wschodzących, obiecujących artystów.

Więcej informacji

CGTrader Digital Art Competitions

Nagrody: Łączna pula 60.000 USD.

Opłata wpisowa: BRAK

Dla Kogo? Dla grafików komputerowych z całego świata.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 września 2020

CGTrader to marketplace specjalizujący się w dostarczaniu modeli 3D używanych w grafice komputerowej, virtual reality oraz grach komputerowych. Konkurs składa się z 6 kategorii: projekt obiektu, concept art, environmental concept art, environment illustration, character illustration, oraz object concept design. Każdy z uczestników może przesłać maksymalnie do sześciu zgłoszeń.

Więcej informacji

Arte Laguna Prize

Nagrody: 7.000 EUR za zdobycie pierwszego miejsca w każdej kategorii. Dodatkowe nagrody to możliwość udziału w rezydencji artystycznej w Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Tajwanie i wielu innych miejscach. Zwycięzcy mają również okazję nawiązać współpracę z festiwalami i wystawić swoje prace na wielu wystawach.

Opłata wpisowa: 65 USD za każdą zgłoszoną pracę

Dla Kogo? Dla artystów z całego świata.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 27 listopada 2020

14 lat działalności Arte Laguna Prize sprawia, że konkurs cieszy się dużą renomą oraz posiada niezwykle rozwiniętą sieć współpracy z instytucjami, galeriami, rezydencjami. Zwycięzcy mają możliwość zaprezentowania swoich prac w prestiżowej galerii Arsenale w Wenecji. Zgłoszenia przyjmowane są w następujących kategoriach: design, grafika cyfrowa, instalacja artystyczna, land art, malarstwo, performance, fotografia, rzeźba, film krótkometrażowy, video art, virtual art oraz sztuka w przestrzeni publicznej (urban art).

Więcej informacji

The BP Portrait Award

Nagrody: Całkowita pula nagród 74.000 GBP, w tym nagroda główna 35.000 GBP.

Opłata wpisowa: 40 GBP

Dla Kogo? Dla artystów z całego świata powyżej 18-stego roku życia.

Termin nadsyłania zgłoszeń: Kolejna edycja już wkrótce.

BP Portrait Award, ufundowana przez BP, uznawana jest za najbardziej prestiżowy konkurs w dziedzinie malarstwa portretowego. Nagrodzeni artyści będą mieli okazję zaprezentować swoje obrazy w znanej na całym świecie National Portrait Gallery w Londynie. Wszystkie prace muszą być wykonane w technice akrylu, oleju lub tempery na desce lub płótnie. Prace wykonane na papierze, akwarele czy pastele będą dyskwalifikowane.

Więcej informacji

NordArt International Exhibition of Visual Arts

Nagrody: Nagroda pieniężna 10.000 EUR oraz prezentacja pracy.

Opłata wpisowa: BRAK

Dla Kogo? Dla artystów z całego świata.

Termin nadsyłania zgłoszeń:: Odroczony do 2021 roku.

Od 1999 roku NordArt jest jedną z największych wystaw sztuki współczesnej w Europie, która odbywa się corocznie w miesiącach letnich. Ponad 200 międzynarodowych artystów, wybranych przez jury, przedstawi swoje prace konkursowe na przeglądzie sztuki współczesnej. Zgłoszenia przyjmowane są w następujących kategoriach: instalacja artystyczna, obraz i rzeźba. Dodatkowo, dziesięciu uczestników otrzyma nagrodę publiczności (Public Choice Award) oraz nagrodę pieniężną w postaci 1000 EUR każdy. Ponadto, dziesięciu artystów zostanie wybranych do udziału w sympozjum NordArt.

Więcej informacji

Taylor Wessing Photographic Portrait Prize

Nagrody: Nagroda główna 15.000 GBP.

Opłata wpisowa: 20 GBP od każdego zgłoszonego zdjęcia

Dla Kogo? Dla każdego fotografa. Może przesłać maksymalnie sześć zdjęć. Poprzedni zdobywcy pierwszej nagrody (łącznie od 2008 roku) nie kwalifikują się do udziału w konkursie. Fotografowie muszą mieć ukończone 18 lat.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22 września 2020

Międzynarodowy konkurs współczesnej fotografii portretowej zorganizowany przez National Portrait Gallery. Tegoroczna wystawa laureatów zostanie udostępniona w formie wirtualnej na stronie internetowej galerii. Zamiarem organizatorów jest dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Pomimo obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, konkurs odbędzie się planowo. W trosce o bezpieczeństwo panelistów i pracowników galerii, wybór prac odbędzie się zdalnie.

Więcej informacji

animago Award

Nagrody: 3.000 EUR.

Opłata wpisowa: BRAK

Dla Kogo? Dla twórców z całego świata.

Termin nadsyłania zgłoszeń: Jesień 2021

Organizatorem konkursu jest niemiecki magazyn Digital Production. Ten prestiżowy konkurs sztuki cyfrowej odbywa się w Niemczech od 21 lat. Konkurs składa się również z programu konferencji, w których biorą udział międzynarodowi eksperci i twórcy. Jest wyjątkową okazją dla firm i osób indywidualnych do zaprezentowania portfolio. Zgłoszenia przyjmowane są w następujących kategoriach: CG character, Virtual Reality, Still, Visual Effects, 3D Animation, and Advertising Production.

Więcej informacji

VIA Arts Prize

Nagrody: Pierwsza nagroda: 2.000 GBP (zdobywcy pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 2.000 GBP).

Opłata wpisowa: BRAK

Dla Kogo? Dla artystów z Wielkiej Brytanii.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 27 września 2020

VIA Arts Prize to jedyna w Wielkiej Brytanii nagroda artystyczna o tematyce iberoamerykańskiej. Odbywa się corocznie w Ambasadzie Brazylii w Londynie, we współpracy z ACALASP (Stowarzyszeniem Attache ds. Kultury Ameryki Łacińskiej, Hiszpanii i Portugalii), wspieranym przez Instituto Cervantes i People’s Palace Projects oraz sponsorowanym przez Itaú.

Techniki: malarstwo, rzeźba, fotografia, technika mieszana / asamblaż, kolaż, rysunek, grawer, druk cyfrowy, tkanina, gobelin. 30 prac zakwalifikowanych do finału będzie prezentowanych na stronie internetowej od listopada 2020 r.

Więcej informacji

ING Discerning Eye Exhibition

Nagrody: Nagroda główna ING: 5.000 GBP oraz nagrody dodatkowe.

Opłata wpisowa: 10 GBP za każdą zgłoszoną pracę

Dla Kogo? Dla artystów z Wielkiej Brytanii.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 października 2020

Oprócz wielu nagród pieniężnych, konkurs daje artystom możliwość zaprezentowania swoich prac na wyjątkowej wystawie on-line. Wirtualna galeria zostanie otwarta 19 listopada, a prezentacja prac potrwa do 31 grudnia. Wystawie będzie towarzyszył bogato ilustrowany katalog.

Więcej informacji

Royal Institute of Oil Painters Annual Exhibition

Nagrody: Nagroda główna: 2.000 GBP, nagrody dodatkowe.

Opłata wpisowa: 18 GBP od zgłoszonej pracy (max 6)

Dla Kogo? Dla artystów z całego świata.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 2 października 2020

Królewski Instytut Malarstwa Olejnego poszukuje prac wyłącznie w technice oleju na płótnie. Tematem tegorocznego konkursu są ‘Refleksje’, które można interpretować w dowolny sposób. Organizatorzy przewidują wystawę prac konkursowych.

Więcej informacji

opracowane przez zespół Contemporary Lynx

Contemporary Lynx — międzynarodowy i niezależny magazyn poświęcony sztuce, kulturze, fotografii, designowi i kolekcjonowaniu.